Ziemniaczane Wariacje 2008 - II miejsce

W dniu 29. 02. 2008 roku w Zespole Szkół Spożywczo – Gastronomicznych i Licealnych przy ul. Komorskiej w Warszawie odbył się konkurs gastronomiczny pod hasłem Ziemniaczane Wariacje. Wzięło w nim udział siedem zespołów.

Zespół Szkół w Pomiechówku reprezentowali Piotr Bralski z klasy I A i Tomasz Tomaszewski z klasy II A. Mimo, iż byli najmłodszym zespołem, przygotowane przez nich potrawy tj. Placek po zbójnicku, Sałatka ziemniaczana oraz Knedle ze śliwkami wyróżniały się smakiem i wyglądem.

Ich talent i praca dostrzeżona została nie tylko przez nauczycieli z innych szkół, ale także przez gości, wśród których byli przedstawiciele Biura Edukacji Urzędu Dzielnicy Praga Południe oraz dziennikarze Przeglądu Gastronomicznego.

Ostatecznie zespół z naszej szkoły uplasował się na bardzo wysokim drugim miejscu, nieznacznie przegrywając z Zespołem Szkół Rolniczych w Miętnem i wyprzedzając wiele znanych, renomowanych szkół warszawskich. Oprócz pamiątkowego dyplomu chłopcy otrzymali cenne nagrody rzeczowe.


GALERIA