"Zgotuj sobie sukces" - Warszawa 2010

W dniach od 13 do 15 października 2010 roku uczennice naszej szkoły Patrycja Brodowska i Agnieszka Franczyk (obie z klasy IVA) uczestniczyły w prestiżowym konkursie gastronomicznym organizowanym przez MAKRO Cash & Carry Polska - "Zgotuj sobie sukces".

Do konkursu zakwalifikowały się 24 zespoły z całej Polski. Po wieczornej, środowej odprawie, w czwartek przyszedł czas na półfinał. Nasze dziewczyny wystartowały jako 22 zespół i swoimi daniami (Sum na sposób orientalny oraz Roladki z udźca cielęcego w towarzystwie aromatycznego puree ziemniaczanego z sosem kurkowym) oczarowały jury zajmując wysokie 6 miejsce i dzięki temu zakwalifikowały się do piątkowego finału.

Warto dodać, iż skład jury był imponujący. Zasiadali w nim: Gissur Gudmundsson - prezydent World Association of Chefs Societies (Islandia), Stefan Lanz - Conseille Culinaire Chaine des Rotisseurs (Szwajcaria), Luis Filipe Alves (Portugalia) oraz Kurt Scheller - honorowy prezes OSSKiC.

Finał, w którym udział wzięlo 12 ekip, odbywał się w formule black box, co stanowiło dużą trudność dla młodych kucharzy. Mimo to dziewczyny poradziły sobie świetnie i choć nie udało się zdobyć miejsca na podium Patrycja i Agnieszka zebrały wiele pochwał i komplementów.

Ukoronowaniem konkursowych zmagań była gala na której wręczono nagrody. Po oficjalnej części odbył sie pokaz laserów i dyskoteka.


GALERIA