Telewizja Polska - 2012

6 lutego 2012 roku klasy 1 A oraz 1 H wraz z wychowawcami udały się na wycieczkę do Telewizji Polskiej w Warszawie. Uczniowie zwiedzili studia telewizyjne TVP przy ul. Woronicza oraz zapoznali się z kulisami pracy nad najciekawszymi programami telewizyjnymi.

Na samym początku pracownik TVP oprowadził wycieczkę po studiu nagrań wydarzeń sportowych, znanym z relacjonowania ważnych wydarzeń sportowych takich jak: skoki i biegi narciarskie czy mecze piłki nożnej. Przewodnik opowiedział ciekawostki związane z produkcją programów sportowych, zaznajomił ze sprzętem znajdującym się w pomieszczeniu (kamery, oświetlenie, monitory)oraz przytoczył kilka informacji pozakulisowych. Następnie uczniowie zwiedzili pomieszczenie montażowe programów telewizyjnych, w którym montuje się dźwięk,obraz i światło. Kolejnym etapem wycieczki było największe studio Telewizji Polskiej, w których realizuje się znane programy rozrywkowe. Wywarło ono wielkie wrażenie na zwiedzających. Uczniowie mieli niepowtarzalną okazję zobaczyć i poznać, w jaki sposób nagrywa się popularny program rozrywkowy Jaka to melodia.

Na koniec wycieczki uczniowie udali się do nowego gmachu, gdzie mieści się muzeum TVP, a w nim m.in. legendarne postacie z bajek i programów dla dzieci tj. Kulfon i Monika, Krasnal Hałabała, Jacek i Agatka.


GALERIA