Wznieś Serce - koncert charytatywny

Przejęci gonitwą dnia codziennego często zapominamy o tym co w życiu liczy się najbardziej. Ale nie społeczność Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. gen. Władysława Sikorskiego w Pomiechówku, która po raz kolejny udowodniła, że los człowieka w potrzebie nie jest jej obcy. Z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego w dniu 24 listopada 2017 roku – pod honorowym patronatem wójta gminy Pomiechówek pana Dariusza Bieleckiego oraz patronatem medialnym „Tygodnika Nowodworskiego” - zorganizowany został wyjątkowy koncert charytatywny pod hasłem Wznieś Serce na rzecz Ewelinki Grzybowskiej.

Dziesięcioletnia Ewelinka walczy z okrutną, wyniszczającą nerki chorobą i jedynie pilny przeszczep pozwoli jej na pełny powrót do zdrowia. Całkowity koszt leczenia i rekonwalescencji wynosi ponad milion złotych.

Przygotowania do tego olbrzymiego przedsięwzięcia zajęły kilka tygodni, podczas których młodzież pod opieką nauczycieli – pani Magdaleny Buczek i Katarzyny Grzyb – z pieczołowitą dokładnością zadbała o każdy szczegół imprezy. Próby trwały do późnych godzin wieczornych.

W dniu koncertu hala sportowa pękała w szwach. Koncertowi od samego początku towarzyszyła wyjątkowa atmosfera pełna życzliwości, radości, żywiołowości i spontaniczności. Gości przywitała dyrektor szkoły pani Hanna Radywonik. Na scenie pojawiło się wielu utalentowanych wykonawców: finaliści VIII edycji THE VOICE OF POLAND Joanna Karwacka, Oliwia Lachnik, Weronika Szymańska, Karolina Kula i Karol Lechowski, lokalne zespoły GrammOff/On i Bąbelki, duet Karolina Prasał i Kacper Korczyński oraz wokalista Ireneusz Dwojak. Wśród wykonawców nie mogło oczywiście zabraknąć uczniów ZSP. Na scenie pojawili się Patrycja Winniak,Natalia Laskowska oraz Piotr Kwiatkowski. O profesjonalne nagłośnienie zadbał – nie po raz pierwszy – pan Sylwester Noceń a o scenografię pani Bernadeta Warchoł.

Gwoździem programu był występ gwiazdy muzyki disco polo zespołu DEJW, który porwał publiczność takimi hitami jak Petarda czy Dołeczki.

Niespodziankom i licznym atrakcjom nie było końca. Na terenie szkoły działała kawiarenka serwująca pyszne ciasta, desery oraz sporządzoną przez szkolnych basistów wyśmienitą kawę. Prawdziwą gratką okazała licytacja. Wśród ufundowanych przedmiotów i atrakcji znalazły się między innymi vouchery do salonów kosmetycznych, hoteli, restauracji, biżuteria oraz płyty i koszulki z autografami. Łącznie zebrano 12 025, 13 PLN oraz 5 koron czeskich.

Ten wyjątkowy pełen emocji i wrażeń wieczór na długo pozostanie w naszych sercach i pamięci. Wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji koncertu - lokalnym władzom, mediom, artystom, darczyńcom i gościom - raz jeszcze składamy serdeczne podziękowania.

Przejdź do galerii
 


GALERIA