Kolejne szkolenie w MAKRO

Po raz kolejny w tym roku uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Pomiechówku, a wśród nich znaczna grupa z Zasadniczej Szkoły Zawodowej, uczestniczyli w szkoleniach zorganizowanych w HoReCa Makro Center. Przypomnijmy, że jest to najnowocześniejsze w Polsce centrum kulinarne, gdzie szkolą się najlepsi w naszym w kraju kucharze.

Tym razem tematem warsztatów kulinarnych były Wykwintne desery. Uczestniczyła w nim grupa uczniów z klasy 2A oraz z klasy 2 ZSZ. Pod okiem pana Bartłomieja Heby nasi młodzi kucharze przygotowali przepyszne Tiramisu, Naleśniki Suzette, Sernik wiedeński, Creme brule oraz Zabajone. Każdy z uczestników otrzymał certyfikat uczestnictwa szkolenia.

Poza warsztatami kulinarnymi odbyło się także szkolenie baristyczne, w którym uczestniczyła 12 osobowa grupa uczniów klasy 2 H. Podczas pierwszej części szkolenia jego uczestnicy zdobywali wiedzę na temat towaroznawstwa kawy, jej rodzajów oraz sposobów parzenia. W drugiej części pod okiem specjalisty przygotowywali różnego rodzaju kawy przy użyciu nowoczesnego ekspresu ciśnieniowego. Każda kawa była inaczej udekorowana. Podobnie jak kucharze nasi młodzi bariści otrzymali certyfikaty.


GALERIA