Koncert Charytatywny


Przejęci gonitwą dnia codziennego często zapominamy o tym co w życiu liczy się najbardziej, a mianowicie drugi człowiek. Uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych udowodnili wszystkim, że los człowieka w potrzebie nie jest im obcy. Dla swojego kolegi Marcina uczącego się w III klasie postanowili zorganizować wyjątkowy koncert charytatywny.

Dwa lata temu, Marcin uległ z pozoru niegroźnemu wypadkowi. Niestety jego skutki okazały się dramatyczne i po dzień dzisiejszy ten sympatyczny ,młody chłopak nie odzyskał jeszcze pełnej sprawności. Na drodze do zdrowia stanęły przeszkody związane z kosztowną rehabilitacją. Koncert pod hasłem Muzyka z serca płynąca pozwolił na zgromadzenie środków częściowo pokrywających długotrwałe leczenie i rekonwalescencję.

Przygotowania do tego szczytnego przedsięwzięcia zajęły kilka tygodni, podczas których uczniowie ZSP pod kierunkiem Pani Dyrektor i nauczycieli z pieczołowitą dokładnością opracowywali każdy szczegół imprezy. Zadbano o profesjonalne nagłośnienie,a udało się to dzięki uprzejmości pana Sylwestra Nocenia, sporządzono plakaty, dekorację , listę gości i wykonawców. Próby w pocie czoła odbywały się do późnych godzin wieczornych. Cały ten trud i entuzjazm jemu towarzyszący przyniósł wymierne korzyści i nieopisaną satysfakcję !

13 lutego w dniu koncertu sala gimnastyczna Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych pękała w szwach. Koncertowi już od momentu rozpoczęcia towarzyszyła wyjątkowa atmosfera pełna radości, żywiołowości i spontaniczności. Na scenie pojawiło się wielu utalentowanych wykonawców, a wśród nich nowodworska grupa teatralna Hurragram, zespół hip-hopowy Konexia, duet Przemysław Ziółkowski i Dominik Komendowski. W ostatniej chwili potwierdziła swoją obecność kapela z Nowego Miasta Rebel’s Time, która w charyzmatyczny sposób przywołała klasyczne szlagiery muzyki rockowej.

Organizatorzy koncertu stworzyli na jego potrzeby zgrany zespół i zaskoczyli publiczność swoim talentem muzycznym wykonując utwory z bogategorepertaru. Poza tym zgromadzeni goście mieli okazję podziwiać uczniów ZSP w spektakularnym pokazie synchronicznym, podczas którego zaprezentowali swoje umiejętności sztuki kelnerskiej do utworu Michaela Jacksona Bill Jean.

Olbrzymie emocje wzbudził występ grupy Sonar. Leader tego popularnego zespołu dance, Marcin Przewłodzki zresztą absolwent szkoły w Pomiechówku porwał publiczność od pierwszych dźwięków. Roztańczona młodzież nie schodziła z parkietu przez cały koncert tworząc niezapomnianą atmosferę.

Niespodziankom i licznym atrakcjom nie było końca. Podczas imprezy w szkole działała kawiarenka, gdzie serwowano pyszne ciasta, niebiańsko-smaczne desery oraz gdzie można było skosztować kawy sporządzonej przez szkolnych baristów. Między występami odbył się konkurs kulinarny, a jego zwycięzcy otrzymali kupony na „walentynkową pizzę" ufundowaną przez właścicieli pizzerii La Familia w Nowym Dworze Mazowieckim.

Gwoździem programu był występ wyjątkowego gościa - Filipa Rychcika. Ten niezmiernie utalentowany, młody człowiek, uczestnik wielu festiwali i telewizyjnych talent-show swoim pięknym głosem wprowadził publiczność w nastrój refleksyjnej zadumy i wyciszenia.

W tym nostalgicznym klimacie zakończył się ten niepowtarzalny koncert , który na długo pozostanie w sercach wykonawców, gości , ale przede wszystkim Marcina dla którego wiara w ludzi , nadzieja i miłość liczą się teraz najbardziej na świeci. Dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Pomiechówku – Hanna Radywonki wraz z komitetem organizacyjnym z tego miejsca chciałaby jeszcze raz serdecznie podziękować wszystkim uczestnikom koncertu , ludziom dobrej woli , którzy przyczynili się do powstania tej imprezy za pomoc, zaangażowanie i za piękne świadectwo człowieczeństwa.

GALERIA