Dzień Otwarty

Egzaminy gimnazjalne już za nami, zbliża się koniec roku szkolnego a dla uczniów klas trzecich gimnazjum czas na podjęcie pierwszej poważnej życiowej decyzji związanej z wyborem szkoły średniej. By nieco ułatwić im ten wybór w czwartek 23 kwietnia 2015 roku Dzień Otwarty zorganizował Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. gen. Władysława Sikorskiego w Pomiechówku prezentując swoją ofertę edukacyjną na rok szkolny 2015/2016.

Była to doskonała okazja by poznać szkołę „od kuchni” - również w dosłownym tego słowa znaczeniu, gdyż pomiechowska szkoła od lat jest wiodącym w regionie ośrodkiem kształcenia w branży gastronomiczno-hotelarskiej ale nie tylko. Oprócz dotychczasowych kierunków kształcenia (technik żywienia i usług gastronomicznych, technik hotelarstwa, zasadniczej szkoły zawodowej kształcącej w zawodzie kucharz i wielozawodowej), szkoła od nowego roku szkolnego proponuje naukę w technikum kształcącym w zawodzie technik eksploatacji portów i terminali.

Zaproszenie spotkało się z szerokim odzewem, tym bardziej, że na gości czekały liczne atrakcje. W role przewodników wcielili się jak zawsze niezawodni uczniowie, którzy oprowadzali swych młodszych kolegów po szkole, opowiadając o bogatym życiu szkolnym, prezentując gazetki ścienne i poszczególne sale lekcyjne. Zwiedzaniu towarzyszyły prezentacje multimedialne i filmy przedstawiające życie szkoły. Chętni mogli wziąć udział w licznych konkursach, między innymi w rozpoznawaniu przypraw, przyborów kuchennych czy konkursie wiedzy o Francji. Na zwycięzców czekały atrakcyjne nagrody. Z kolei w pracowni gastronomicznej odbywała się degustacja potraw przygotowanych przez uczniów.

Gwoździem programu był profesjonalny pokaz barmański w wykonaniu uczniów i absolwentów szkoły (Pauliny Rucińskiej z restauracji Borodino), szkolenie z zakresu carvingu przeprowadzone przez uczennicę klasy czwartej Magdalenę Pękacką, taniec synchroniczny w wykonaniu uczniów klasy II A oraz wokalny wysęp Patrycji Kondraszewskiej – tegorocznej finalistki konkursu piosenki francuskiej.

Do zobaczenia we wrześniu!

GALERIA