Technik hotelarstwa

W trakcie pięciu lat nauki, wykwalifikowana kadra będzie odkrywać przed Tobą tajniki zawodu technika hotelarstwa.

Zgodnie z podstawą programową od klasy pierwszej będziesz miał możliwość szlifować język angielski w wymiarze rozszerzonym, abyś mógł dobrze przygotować się do egzaminu maturalnego.

Oprócz wiedzy teoretycznej zdobędziesz również umiejętności praktyczne. Praktyki zawodowe odbywają się w trakcie roku szkolnego i trwają 4 tygodnie. Nasza szkoła współpracuje z renomowanymi warszawskimi hotelami i restauracjami Sheraton, Sofitel Victoria, Ibis, Jan III Sobieski, Westin, Belvedere, Radisson Blu oraz lokalnymi Hotelem Royal oraz Hotelem Narvil. Oprócz tego czekają na Ciebie atrakcyjne wycieczki zawodowe m.in. na Targi Turystyki w Warszawie oraz Międzynarodowe Targi "Eurogastro".

W naszej szkole masz możliwość zdobycia umiejętności biegłego posługiwania się dwoma językami obcymi w zakresie słownictwa zawodowego i branżowego, co ułatwi Ci kontakt z zagranicznymi turystami lub kontrahentami. W trakcie nauki masz możliwość uzyskania dwóch kwalifikacji. Pod koniec klasy drugiej zdajesz egzamin potwierdzający pierwszą kwalifikację T11 (planowanie i realizacja usług w recepcji), natomiast drugą kwalifikację T12 (obsługa gości w obiekcie świadczącym usługi hotelarskie) - pod koniec pierwszego semestru czwartej klasy. Dzięki temu w klasie czwartej możesz spokojnie przygotować się do egzaminu maturalnego. Zdawalność naszych absolwentów na egzaminie maturalnym jest wyższa niż średnia w technikum w województwie mazowieckim.

Typowymi miejscami pracy dla Ciebie w przyszłości mogą być obiekty bazy noclegowej takie jak: zakłady hotelarskie, ośrodki wypoczynkowe, zakłady uzdrowiskowe, pensjonaty, zajazdy, schroniska, kwatery prywatne. Ponadto możesz prowadzić własną działalność gospodarczą w zakresie świadczenia usług noclegowych lub kontynuować naukę na studiach wyższych.


     


GALERIA