Technik żywienia i usług gastronomicznych


W trakcie pięciu lat nauki, wykwalifikowana kadra będzie odkrywać przed Tobą tajniki zawodu technika żywienia i usług gastronomicznych.

Zgodnie z podstawą programową od klasy pierwszej będziesz miał możliwość szlifować język angielski w wymiarze rozszerzonym, abyś mógł dobrze przygotować się do egzaminu maturalnego. 

Odbędziesz praktyki zawodowe w renomowanych warszawskich hotelach i restauracjach: Sheraton, Sofitel Victoria,Ibis, Jan III Sobieski, Radisson Blu, Belvedere, Westin jak również w obiektach hotelarskich mieszczących się w naszej okolicy Royal Hotel, Narvil oraz Restauracji Borodino.

Oprócz tego czekają na Ciebie atrakcyjne wycieczki zawodowe m.in. na Targi Turystyki w Warszawie, Międzynarodowe Targi "Eurogastro" oraz szkoleniowe wyjazdy do najnowocześniejszego w Polsce centrum kulinarnego HoReCa MAKRO Center. Tematy szkoleń to np. kuchnia włoska, towaroznawstwo win. Swoje kwalifikacje zawodowe poszerzysz na organizowanych na terenie szkoły kursach specjalistycznych, m. in. barmańskim, baristycznym, cukierniczym i innych.

W ciągu 4 lat nauki zdobędziesz dwie kwalifikacje. Pod koniec klasy trzeciej zdajesz egzamin potwierdzający pierwszą kwalifikację T6 (sporządzanie potraw i napojów), natomiast drugą kwalifikację T15 (organizacja żywienia i usług gastronomicznych) pod koniec I-szego semestru czwartej klasy. Dzięki temu w klasie czwartej możesz spokojnie przygotować się do egzaminu maturalnego.

Zdawalność naszych absolwentów na egzaminie maturalnym jest wyższa niż średnia w technikach województwa mazowieckiego.

Typowymi miejscami pracy dla Ciebie w przyszłości mogą być: zakłady żywienia zbiorowego (restauracje, bary, stołówki), instytucje zajmujące się obrotem żywnością, organizacje ochrony konsumenta, instytucje upowszechniające wiedzę o żywieniu, hotele, pensjonaty. Ponadto możesz prowadzić własną działalność gospodarczą w zakresie usług gastronomicznych, hotelarskich, agroturystycznych itp.

Po ukończeniu technikum żywienia i usług gastronomicznych możesz podjąć studia wyższe w ramach dalszej specjalizacji w tej dziedzinie. 

  

 


GALERIA