Szkolny Masterchef - finał

W czwartek 2 marca odbył się drugi etap zmagań naszych kucharzy w ramach Szkolnego Masterchefa. Jak zawsze na tym etapie nasi uczniowie mieli możliwość uczyć się od najlepszych. W tym roku gościliśmy w naszej szkole przedstawicieli restauracji Amber Room: pana dyrektora Krzysztofa Drągowskiego, szefa kuchni pana Roberta Skubisza i zastępcę szefa kuchni pana Piotra Gierkowskiego.

W pierwszej części konkursu szefowie zaprezentowali swoje danie popisowe: polędwiczkę wieprzową z kulkami truflowymi i sosem winnym. Pary konkursowe miały za zadanie powtórzyć danie mistrzów.

Najlepiej poradzili sobie z wyzwaniem Karolina Muchowska i Rafał Dobrogowski (klasa IV A). Nagrodą za pierwsze miejsce był 5-dniowy staż w restauracji Amber Room pod okiem samego szefa pana Roberta Skubisza. Drugie miejsce zajęły dziewczęta z klasy IV A – Monika Muchowska i Wiktoria Śniatała. Otrzymały voucher na weekendowe menu w restauracji Amber Room. Za zajęcie III miejsca chłopcy z klasy III A – Darek Bieńkowski i Michał Boraczyński otrzymali fartuchy z logiem restauracji.

Dodatkowo osobowością konkursu, która wykazała się wyjątkową pasją do gotowania, została Karolina Muchowska otrzymując voucher na weekendowe menu. Pan dyrektor nagrodził również z publiczności uczennicę klasy I B - Dominikę Jurkę za aktywny udział i udzielenie prawidłowej odpowiedzi.

Dyrekcja Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych składa serdeczne podziękowania dyrekcji i szefom restauracji Amber Room za współpracę i okazaną pomoc w organizacji finału V edycji szkolnego Masterchefa.


GALERIA