Święto Niepodległości

11 listopada obchodziliśmy Święto Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Z tej okazji w środę 14 listopada odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia upamiętniająca wydarzenia sprzed 94 lat, przygotowana przez panią Magdalenę Buczek.

Uczniowie przedstawili montaż słowno-muzyczny, w którym przybliżyli drogę Polaków do niepodległości, a zaprezentowane pieśni patriotyczne i legionowe nadały uroczystości wyjątkowego charakteru. Rangę wydarzenia podkreśliła również obecność pocztu sztandarowego oraz melodia hymnu państwowego.

Całości towarzyszył pokaz multimedialny przedstawiający martyrologię narodu polskiego. Jak zwykle nie zawiodła młodzież, która podniosłość uroczystości zaakcentowała strojami galowymi.

W dniu 11 listopada nasza młodzież oraz poczet sztandarowy uczestniczyli również w gminnych obchodach Święta Niepodległości w Pomiechówku. Uroczystość rozpoczęła msza święta w miejscowej parafii, następnie młodzież przeszła na cmentarz, by oddać hołd żołnierzom V Armii poległym w sierpniu 1920 roku.


GALERIA