Dzień Otwarty

11 kwietnia 2013 roku w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. gen. Władysława Sikorskiego w Pomiechówku zorganizowany został Dzień Otwarty. Była to świetna okazja by poznać szkołę „od kuchni” (również w dosłownym tego słowa znaczeniu), porozmawiać z uczniami i nauczycielami oraz zapoznać się z proponowanymi kierunkami kształcenia i zasadami rekrutacji.

Zaproszenie spotkało się z szerokim odzewem i jeszcze przed oficjalnym rozpoczęciem przed szkołą pojawili się licznie przybyli gimnazjaliści. Na gości czekały liczne atrakcje. Uczniowie, którzy w tym dniu wcielili się w rolę przewodników oprowadzali swych młodszych kolegów po szkole. Opowiadali o bogatym życiu szkolnym, nauczycielach, prezentowali gazetki ścienne i poszczególne sale lekcyjne. Zwiedzaniu towarzyszyły prezentacje multimedialne i filmy przedstawiające życie szkoły. Goście mogli również obejrzeć pokaz składania serwetek, odpocząć w Kąciku Francuskim zaś najodważniejsi sprawdzili swą wiedzę w konkursie ekonomicznym z nagrodami. W pracowni gastronomicznej odbywał się pokaz przyrządzania naleśników flambirowanych czyli naleśników w ogniu połączony oczywiście z degustacją.

Jak zwykle nie zawiodła również nasza młodzież. Uczniowie klasy III technikum hotelarskiego Magdalena Bryśkiewicz, Rafał Cichocki i Patryk Smoliński zaprezentowali musztrę kelnerską czyli tak zwany serwis synchroniczny. Polega on na jednoczesnej obsłudze kelnerskiej kilku gości w elegancki, wyszukany i spełniający wszystkie zasady sztuki kelnerskiej sposób. Występom młodych kelnerów towarzyszył podkład muzyczny.

Gwoździem programu był profesjonalny pokaz barmański w wykonaniu absolwenta Międzynarodowej Szkoły Barmanów i pracownika Restauracji Borodino w Nowym Dworze Mazowieckim pana Łukasza Wierzchonia oraz pokaz carvingu, czyli sztuki rzeźbienia w warzywach i owocach, zaprezentowany przez pana Sebastiana Ługowskiego (również z Restauracji Borodino). Efekty pracy mistrzów były zadziwiające, nic dziwnego więc, że spotkały się z gromkimi owacjami publiczności. Warto nadmienić, że każdy z gości mógł sprawdzić swe umiejętności zarówno w przyrządzaniu drinków i koktajli jak i carvingu.


GALERIA