Akademia Kurta Schellera

Dnia 5 czerwca 2013 roku czworo uczniów naszej szkoły Magdalena Pękacka, Renata Sierzputowska, Aleksandra Sałasiewicz oraz Bartłomiej Środecki, uczestniczyło w warsztatach kulinarnych zorganizowanych w Akademii Kurta Schellera na temat Produkty regionalne i tradycyjne z europejskimi oznaczeniami ChNP,ChOG oraz GTS – gwarancja smaku i jakości. Spotkanie to zostało przeprowadzone w ramach kampanii Trzy znaki smaku.

W ramach tego szkolenia nasi uczniowie mieli możliwość przygotowywania potraw pod nadzorem znanych i cenionych mistrzów kuchni:
  • Pana Adama Chrząstkowskiego (były szef kuchni Hotelu Bristol, Hotelu Sheraton, restauracjach Hunters i Tropicana w Szanghaju, obecnie współwłaściciel restauracji Ancora w Krakowie, znany z programu „Adam po pracy” emitowanego na antenie Kuchnia.tv )
  • Pana Sebastiana Gołębiewskiego (wychowanek Kurta Schellera i Adama Chrząstowskiego, znaleźć go można w niemal każdym gotującym zespole warsztatowym w Polsce: Akademia Kurta Schellera, SoulKitchen, Jakubiak Team, Łapanowski Grupa Kulinarna i od niedawna Kulinare, jako pierwszy w Polsce nagrał cykl programów w technologii 3D dla telewizji Next)
Uczniowie przygotowywali potrawy z regionalnych i tradycyjnych produktów. Wyśmienicie smakowały przygotowane przez zespół z naszej szkoły: Pstrąg z Jabłkami Łąckimi, Biały barszcz z Fasoli Wrzawskiej. Poza tym uczniowie podczas warsztatów zapoznali się ze znakami Chroniona Nazwa Pochodzenia, Chronione Oznaczenie Geograficzne, Gwarantowana Tradycyjna Specjalność oraz produktami, które są nimi chronione. Mieli możliwość degustacji m.in.: Oscypka, Bryndzy Podhalańskiej, Miodu Drahimskiego, Jabłek Łąckich, Susek Sechlońskich, Andrutów z Kalisza, Oleju Rydzowego, Kiełbasy Lisieckiej, Fasoli Wrzawskiej i wielu innych.
Każdy z uczniów otrzymał dyplom uczestnictwa w warsztatach kulinarnych.

Niewątpliwie udział w tym szkoleniu był dla naszych uczniów wspaniałą przygodą i dzięki możliwości pracy z tak wyśmienitymi kucharzami szansą na rozwój swoich umiejętności i zainteresowań.